Liqui Moly Racing Team sbíral trofeje v Bratrušově

Návrat českého mistrovství zpět na domácí kopce po sérii závodů v zahraničí pojal Liqui Moly Racing Team formou maximální možné účasti jezdců v barvách Liqui Moly. Celkem šest pilotů se v modro bílo červených barvách toužilo utkat o trofeje na Bratrušovských serpentinách. Trofejí si nakonec tým odvezl velkou porci a ty získal nejen za dílčí úspěchy v rámci skupin nebo tříd, ale i za absolutní pořadí či v rámci divizí.

Nejvíce byl během víkendu v Bratrušově vidět David Komárek. Bylo to pochopitelné, protože jeho prototyp Norma bojoval po oba dny o absolutní prvenství se speciály Miloše Beneše a Václava Janíka. David se v průběhu celého víkendu zabýval myšlenkou, jaký jízdní styl přenese co nejvíce výkonu jeho přeplňovaného motoru na asfalt, protože povrch tratě byl po oba závodní dny neustále skrápěn dešťovými přeháňkami a volba pneumatik tak byla velmi obtížná.

Vítězství v českém mistrovství si David již v průběhu letošní sezóny vyzkoušel a zachutnalo mu. I v Bratrušově měl v plánu přidat mezi své trofeje další vítěznou, ale v cestě mu stáli silní soupeři. Těsný souboj s Václavem Janíkem v obou dnech dokázal zvládnout, ale Miloš Beneš to byl těžký oříšek. David udělal pro jeho porážku maximum, v neděli dokonce po první závodní jízdě průběžně vedl, ale zkušenosti úřadující vrchařského mistra Beneše dokázaly být v závěrečné jízdě vždy o něco rychlejší, takže odsoudily jezdce Liqui Moly Racing Teamu dvakrát na druhou absolutní příčku. Krásný výsledek a především potvrzení potenciálu, že jeho Norma je konkurenceschopná s vozem předního jezdce mistrovství Evropy a nejúspěšnějšího pilota dosavadního hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky. David Komárek byl po oba dny mimo úspěch v absolutním pořadí také nejrychlejším jezdcem skupiny E2-SC a řádně tak přispěl získanými trofejemi ke konečnému účtu Liqui Moly Racing Teamu. Rychlost sportovního prototypu prezentoval v Jeseníkách i Jiří Špalek, který opět startoval s Normou M20F s motorem BMW. Jeho výsledky byly 4. místo v sobotu a 5. místo v neděli v rámci skupiny E2-SC, takže skončil jen těsně pod stupni vítězů.

Pořádnou sbírku trofejí si ale z Bratrušova odvážela trojice závodníků ve skupině N. Martin Jerman se po návratu ze Švýcarska radoval z evropského stříbra, které získal na slavném kopci v Saint Ursainne a tak přijel o týden později do Bratrušova dobře rozjetý. Svoji dobrou formu potvrdil v sobotním programu, kdy se právě on radoval z vítězství před Filipem Sajlerem a Gabrielou. Liqui Moly Racing Team se pral o vítězství i v neděli. Sobotní vítěz Martin Jerman byl dokonce po první jízdě až třetí, když skvěle zahájil závod Filip a i Gabriela neskládala druhým časem své šance na vítězství. První tři dělila necelá sekunda rozestupu a napětí v týmu se dalo krájet. Bohužel do hry vstoupila dešťová přeháňka a ta zřejmě rozhodla o osudu jediné dámy v týmu LMRT. Gabriela na vodě neměla potřebnou rychlost, takže o vítězství se rozhodovalo mezi Filipem a Martinem. Filip měl už v letošní sezóně několikrát šanci na vítězství, ale ani jednou svého cíle nedokázal dosáhnout. Bratrušovské serpentiny ovšem byly svědkem zvratu, a sice premiérového vítězství pro Filipa Sajlera v závodě domácího šampionátu. Potvrdil tak, že umí nejen v oboru kulinářství, ale že i za volantem závodního vozu je schopen dosáhnout maximálního výkonu…

Liqui Moly Racing Team tedy pokračoval ve sběru cenných trofejí i v divizi 1, kde po oba dny obsadili ve skupině N kompletní pódium Gabriela Sajlerová (2x 3.místo), Martin Jerman a Filip Sajler (oba 1x vítězství a 1x 2.místo).

V divizi 2 měl LMRT také své želízko v ohni. Marek Rybníček ukazuje v průběhu letošní sezóny velmi dobrou formu a to nejen v domácím mistrovství, ale i při vybraných závodech kontinentálního šampionátu. Své šance na vítězství měl i v Bratrušově a také je potvrdil. V sobotu sice musel díky špatné volbě pneumatik uvolnit nejvyšší příčku ve prospěch Richarda Meixnera, ale v neděli již nenašel v rámci hodnocení divize 2 pokořitele a slavil vítězství, které je pro něho v této fázi sezóny velmi důležité. Marek Rybníček se totiž tímto výsledkem přiblížil velmi blízko k zisku titulu mezinárodního mistra České republiky právě v hodnocení divize 2. Stejné postavení má v průběžné tabulce šampionátu i v rámci skupiny E2-SH, kde si v průběhu závodního víkendu v Bratrušově připsal dvě vítězství před Martinem Zemanem a Karlem Stehlíkem.

Liqui Moly Racing Team předvedl v Bratrušově pěkné výkony a prosadil se ve všech vypsaných divizích. Ze závodu tak odjížděl v dobrá náladě a kompletní sestava se opět těší na další pokračování domácího šampionátu, jenž bude pokračovat na jihu Čech v Prachaticích první zářijový víkend.

Publikováno v Aktuality autorem / 9. září 2014 / Žádné komentáře »

Comments are closed.