Evolution Racing Team v Illirské Bistrici


O tomto víkendu pokračoval šampionát ME ve slovinské Illirské Bistrici. Pro Evolution Racing Team se však stal tento víkend velice nešťastným.

Do sobotních tréninkových jízd nastoupili jezdci Martin Jerman a Gábina Sajlerová. Hned první trénink se stal osudný Martinovi Jeramanovi, který z nepochopitelných důvodů nezvládl zatáčku v první části trati, kde po nárazu položil svodidla a auto nekontrolovaně letělo několik metrů do mladých stromků.

Jezdec byl v bezvědomí přepraven do ljubljanské nemocnice, kde mu diagnostikovali pouze zlomenou klíční kost a v pondělí byl propuštěn z nemocnice. Martina se podařilo letecky transportovat do Prahy, kde okamžitě podstoupil veškerá možná vyšetření a lékaři diagnostikovali těžký otřes mozku, zlomenou klíční kost, propíchnutou plíci a 9 zlomených žeber. Okamžitě byl proveden operační zákrok na plíci a jezdec leží na JIPu UVN ve Střešovicích.

Celá rodina a přátelé jsou šťastní, že Martin už je doma v Praze a dostává se mu kvalitní zdravotní péče, která ve Slovinsku vyložině chyběla. Přejeme Martinovi, aby se brzy uzdravil a příští rok jsme ho opět viděli na českých i evropských tratí.

Fotogalerii z celé nehody naleznete zde:

http://www.facebook.com/pages/Evolution-racing-Prague/195640733809665

Publikováno v Aktuality autorem / 31. srpna 2011 / Žádné komentáře »

Comments are closed.