Liqui Moly Racing na Zámeckém vrchu 2013

O prvním květnovém víkendu se seriál MČR přesunul do Náměšti nad Oslavou, celkem zde startovalo 82 jezdců  jak z MČR tak serial LM Berg Cup. Z týmu Liqui Moly  nestartoval pouze Filip Sajler, který musel plnit pracovní povinnosti.

Ve skupině A startovali domácí Marek Rybníček na svém Mitsubishi osmé generace, stejně tak Jaromír Malý a polák Koziol. Ve skupině N se startovalo ve velmi úzkém složení neb několik jezdců jinak nabyté skupiny N šetřilo techniku na následující podniky ME, takže ve skupině N startoval pouze LM Racing team ve složení Martin Jerman a Gabriela Sajlerová, kteří před dalšími podniky mohli v klidu otestovat techniku a závodní tempo bez tlaku konkurence.

Sobotní dopoledne bylo tradičně vyhrazeno tréninkům, odpoledne pak dvěma závodním jízdám. Jelo se za krásného slunečního počasí a trat ˇbylo po celý víkend doslova obsypána diváky.

Ve skupině A se strhl krásný souboj o první místo, vítězem se nakonec stal domácí Marek Rybníček, po technické kontrole byl vyloučen Jarda Malý pro špatné turbo v jeho voze a i polák Koziol také za větší turbo nehomologované do skupiny A.

Martin Jerman i Gabriela Sajlerová pojmuli závody v Náměšti jako velice kvalitní testování a tak dojížděli do cíle v udržovacích časech atakujících hranici 1 minuta a 06 sekund, což ukázalo i při jízdě na starších gumách na skvělou připravenost techniky.

V noci na neděli se strhla bouřka a tak se ráno jelo na mokrých gumách, odpoledne už však závodní jízdy zase na suchých. Dosahované časy se již víceméně neměnily.

Krásná atmosféra a výborná práce pořadatelského týmu jako vždy posouvá Zámecký vrch mezi ty nejoblíbenější domácí podniky a jinak tomu nebylo ani tento rok.

Těšíme se na Vás první červnový víkend na ECCE HOMO!!!

Publikováno v Aktuality autorem / 19. května 2013 / Žádné komentáře »

Comments are closed.