LIQUI MOLY RACING TEAM bral třikrát bronz na dobšinském kopci

O tomto víkendu se klání Mistrovství Evropy i Mezinárodní Mistrovství České Republiky přesunulo na Slovensko na nádherný kopec na Dobšinou.

Na trati dlouhé 6810 m  se sešlo startovní pole více než 120-ti  jezdců z celé Evropy.  V barvách LMRT startovali mimo stálých jezdců šampionátu Martina Jermana, Marka Rybníčka, Filipa Sajlera  a  Gabriely Sajlerové také David Komárek a Jiří Špalek.

Sobotní den byl tradičně dle evropského modelu vyhrazen tréninkovým jízdám, neděle pak jízdám závodním.  Po celý víkend panovalo slunečné počasí a na trati se sešly tisíce fanoušků této disciplíny.

Ve skupině A se očekávaly velké souboje čtyřky nejrychlejších jezdců Lukáše Vojáčka, Marka Rybníčka, Jardy Malého a Christiana Schweigera na vozech Mitsubishi osmé generace. Po první jízdě se na prvním místě usadil Jarda Malý s vteřinovým náskokem na druhého Lukáše Vojáčka , následován třetím Markem Rybníčkem. Ani ve druhé jízdě již nedošlo k žádné změně a jezdci dojeli v tomto pořadí. Marka Rybníčka trápily celý víkend technické problémy, kvůli kterým nedokončil jeden trénink a ani v neděli nebyl spokojen s kondicí  závodního vozu.

Ve skupině N se sešlo celkem 10  vozů nad 3000 cm3.  První místo ukořistil až neskutečně rychly domácí jezdec  Vlastimil Majerčák, který zajížděl časy podobné skupině A. Z druhého místa byl diskvalifikován po protestu ze strany chorvatských jezdců za chybějící vrtuli na chladiči svého vozu smolař Jiří Los a domu odjel s nulou. Jeho místo přebral právě Tomislav Muhvič. Výborně na třetím místě dojel Martin Jerman dvěmi vyrovnanými jízdami. Fillip Sajler dojel na devátém místě. Desáté místo obsadila Gabriela Sajlerová, kterou také trápili během víkendu problémy a to s lanovody. V první závodní jízdě  došlo k poruše a půlku trati projela pouze se zařazeným stupněm 4.

David Komárek obsadil krásné třetí místo ve své třídě a osmé absolutně, Jiří Špalek pak místo 4., ani jemu se nevyhnuli technické problémy a tak nebyl se svým výsledkem spokojen.

Seriál ME i MMČR pokračují již tento víkend v Německém Glassbachu, děkujeme za podporu!

Publikováno v Aktuality autorem / 29. července 2013 / Žádné komentáře »

Comments are closed.