LIQUI MOLY Racing Team sbíral trofeje na domácí trati

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou ožil uplynulý víkend stejnojmenným závodem do vrchu. Pro LIQUI MOLY Racing Team se jedná o domácí podnik, kde nesměl chybět v tom nejsilnějším složení. Na startovní čáru se o závodním víkendu postavila kompletní sestava reprezentující LMRT ve všech třech vypsaných divizích Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu- Marek Rybníček (sk. E2-SH), David Komárek, Jakub Trnka, Jiří Špalek (všichni sk. E2-SC), Gabriela Sajlerová, Filip Sajler i Martin Jerman (všichni sk. N).

„Liquidátoři“ se na soupeře připravili velmi dobře, na domácím kopci chtěli před početným publikem uspět a toto přání jim po oba dny bylo splněno. LIQUI MOLY Racing Team byl během slavnostních vyhlašování skloňován nejen při zmínkách o úspěších v jednotlivých třídách či skupinách, ale i při soubojích nejrychlejších závodních jezdců. Pojďme si zrekapitulovat jak se pro LMRT vyvíjely události obou závodních dnů na Zámeckém vrchu 2014.

Nejrychlejším jezdcem LMRT byl stejně jako na Brněnském draku David Komárek. David patřil spolu se svým prototypem Norma M20FC s přeplňovaným motorem Mitsubishi k favoritům obou závodů. Jediný vážný soupeř byl pro něho loňský vítěz z Náměště – Václav Janík. Po oba dny předváděla tato dvojice krásný boj o absolutně nejrychlejšího jezdce náměšťského kopce. David Komárek v sobotu dokázal ovládnout svoji Normu nejlépe a s Janíkem si v obou jízdách poradil. Těsný náskok 6 desetin sekundy zajistil oslavu letošního premiérového vítězství pro Davida Komárka v domácím šampionátu. V nedělním programu zaznamenal už v tréninku výrazné zrychlení a naznačil svému soupeři, že právě on si bude chtít odvést vítězství ze druhého dne. Leč první závodní jízda obrátila karty a David Komárek musel oproti sobotě dohánět ztrátu 0,3 sekundy. Útok na Janíka ve druhé nedělní jízdě dokázal okříšský jezdec dotáhnout jen do poslední zatáčky závodu, kde ho nedovedla dostatečně podpořit přilnavost pneumatik a kontakt se svodidlem umazal jeho náskok, který mu ještě na posledním mezičase zaručoval vítězství. David Komárek se tak v neděli musel smířit s druhým místem absolutního pořadí. Spolu s Davidem se v divizi 3 napřímo utkali Jiří Špalek a Jakub Trnka. Jiří Špalek i v Náměšti pokračoval se zapůjčeným prototypem Norma, jelikož jeho Lancer pro souboje ve skupině E2-SH není ještě opraven po destrukci motoru na Brněnském draku. „Špalda“ se s rychlým spiderem jízdu od jízdy zrychloval a ukazoval, že by mu otevřený vůz slušel i v dalším průběhu sezóny. Jakub Trnka se tentokrát silné konkurenci neprosadil, ale stejně jako Jiří Špalek měl stoupající tendenci svých výkonů, což je pozitivní směrem k dalším závodům letošní sezóny.

Zatímco David Komárek opanoval přední pozice divize 3, divizi 2 naprosto ovládl další ze startujících v barvách LMRT – Marek Rybníček. Jeho Lancer EVO +600 získal na posledním závodě MMČR nejen vítězství v domácím šampionátu, ale i v tom evropském, proto byl v Náměšti jasným favoritem. Svoji roli potvrdil a po oba dny kraloval nejen skupině E2-SH, ale i divizi 2. V Náměšti dokonce stanovil nový traťový rekord pro cestovní vozy s časovou hodnotou pod jednu minutu 0:59,21. Takový výkon se musel divákům líbit, soupeřům už asi méně… „Celý víkend jsem si užíval. Auto fungovalo perfektně, až na jeden malý problém s alternátorem. Mým cílem bylo samozřejmě vyhrát, ale i pokořit minutovou hranici a tohle všechno se podařilo, takže můžu být maximálně spokojen,“ uzavřel úspěšný víkend Marek Rybníček.

I v divizi 1 měl LIQUI MOLY Racing Team svá želízka v ohni a to řádně rozpálená. Bílo-modro-červená trojice Lancerů se na náměšťské trati proháněla jako by se jednalo o závod mistrovství světa, přitom šlo pouze o bitvu dcery s otcem. Křehká žena Gabriela Jermanová-Sajlerová se vzepřela mužům a v sobotu se ujala kralování v náměšťském podzámčí.

Dokázala totiž pokořit nejen Lukáše Vojáčka a svého muže Filipa Sajlera, ale i svého otce Martina Jermana o nicotné 3 desetiny sekundy. Krásné závodní představení ze soboty se opakovalo i v nedělním programu. To už ale muselo zasáhnout silné mužské ego. Martin Jerman krmil motor svého Mitsubishi v obou nedělních jízdách největšími dávkami paliva a dokázal vrátit porážku Gabriele a mimo triumf ve skupině N bral i druhé místo v divizi 1, kde ho od triumfu nad Lukášem Vojáčkem dělily 2 setiny sekundy! Filip Sajler tentokrát nenašel správnou závodní recepturu na své nejbližší, ovšem jeho spokojený úsměv naznačoval, že je vyrovnaný i se ziskem dvou třetích míst ve skupině N: „Závody jsou pro mě relax, vítězství můžu slavit i když nevyhraji, protože moje žena mi jde příkladem a vyhrává ona. V Náměšti se mi závodilo perfektně, stlačil jsem své časy na úroveň Gábiny či Martina a když vás dělí od mistra republiky jen několik desetin sekundy tak to musí být uspokojivý výsledek.“

I v Maverick Rescue Eurocupu měl LIQUI MOLY Racing Team své zastoupení, Milan Boháč reprezentoval ve skupině E1 do dvoulitrů obsahu a v sobotním závodě dokázal mezi dvoulitry po těsném souboji s Jakubem Satekem svého soupeře pokořit. Bohužel tento výsledek byl pro Milana o tomto závodním víkendu poslední, protože v neděli ho zastavila porucha motoru.

LIQUI MOLY Racing Team se po úspěšné prezentaci na domácí trati nyní bude chystat na další evropský závod v motoristickém kalendáři týmu a sice na legendární Ecce Homo ve Šternberku, kde bezesporu bude chtít opět bojovat o ty nejcennější kovy z vrchařského klání!

Publikováno v Aktuality autorem / 12. května 2014 / Žádné komentáře »

Comments are closed.