Liqui Moly Racing Team v Rechbergu 2013

První ostré závody  čekaly na jezdce Liqui Moly Racing Teamu právě v rakouském Rechbergu, na  krásné a rychlé trati dlouhé 5 500m se sešlo vice než 240 jezdců z celé Evropy, aby změřily síly na jednom z nejoblíbenějších podniků Mistrovství Evropy a zároveň v MMČR.

Liqui Moly Racing Team přijel v plné sestavě: Marek Rybníček startující na Mitsubishi Lancer EVO VIII., Martin Jerman na Mitsubishi Lancer EVO IX. , Filip Sajler a Gabriela Sajlerová na vozech Mitsubishi desáté generace.

Sobota byla vyhrazena tradičně tréninkovým jízdám, neděle pak jízdám závodním.

Ve skupině A+2000 se sešlo 10 jezdců, ve skupině N+2000 pak celkem 16 jezdců, daly se tedy očekávat krásné souboje v obou skupinách.

Tréninky ve skupině A naznačily, že čeští jezdci jsou dobře připraveni, 1. Malý, 2. Vojáček a 3. Marek Rybníček. Ve skupině N se výrazně prosadil Jiří Los, před Muhvičem a Stefanovskim.

První závodní jízda ve skupině A naznačila mírnou převahu J. Malého, který si náskok udržel i ve druhé jízdě a dojel si pro 1. místo. Druhou příčku obsadil Schweiger před třetím Vojáčkem a čtvrtým Markem Rybníčkem.

Ve skupině N si pro vítězství dojel po velkém boji Muhvič před výborně jedoucím Jiřím Losem, třetí příčku si senzačně vyjel Martin Jerman, který byl posléze vyloučen po technické kontrole kvůli koncovce výfuku, jejíž průměr byl o 1,9mm širší, než povolují technické předpisy. Na jeho místo tedy poskočil domácí Holzer. Gabriela Sajlerová , rozjíždějící se po loňské nehodě skončila na 9. místě, na 10. pozici následována Filipem Sajlerem.

Onboard Marek Rybníček zde

Celkové výsledky zhlédněte na zde

Těšíme se na Vás na dalším závodě v Náměšti nad Oslavou již tento víkend 4.-5.5. 2013

Publikováno v Aktuality autorem / 2. května 2013 / Žádné komentáře »

Comments are closed.