Mistrovský titul a vítězství ve skupině pro Liqui Moly Racing Team 2013

Finále českého mistrovství automobilových závodů do vrchu se na závěr sezóny přesunulo do rakouské Sv. Agathy, kde se v rámci rakouského mistrovství jelo již potřetí.

Na velmi rychlé,  3 km dlouhé trati startovalo více než 180 vozů.

Na jezdce čekaly v sobotu dvě tréninkové jízdy, v neděli pak dopolední warm – up a odpoledne dvě jízdy závodní.

Liqui Moly Racing Team startoval v plném počtu – Martin Jerman, Filip Sajler a Gabriela Sajlerová ve sk. N, Marek Rybníček pak ve skupině A.

Ve skupině N se sešlo celkem 10 jezdců a dala se očekávat velká bitva s domácími jezdci v čele H.Zenzem a D. Holzerem, kteří patří ke špičce rakouského mistrovství. Již tréninkové jízdy naznačily převahu právě H. Zenze, který tréninkové jízdy ovládl. První závodní jízda odstartovala po nedělním poledni a na prvním místě se zcela jistě usídlil Zenz, následován Martinem Jerman a Gabrielou Sajlerovou, která se dostala před D.Holzera na čtvrtém místě. Filip Sajler se držel na průběžné šesté pozici. Ve druhé jízdě došlo pouze k malým změnám a pořadí bylo následující: 1. H.Zenz, součet časů (2:44,951), 2. Martin Jerman (2:51,056), 3. Gabriela Sajlerová (2:52,070), 4. D.Holzer (2:52,737), …… 7. Filip Sajler (2:57,040).

V rámci českého mistrovství to znamenalo pro české jezdce, první místo pro Martina Jermana, který si tímto výkonem zajistil titul Mistra skupiny N, druhé místo pro Gabrielu Sajlerovou, která v konečném hodnocení skončila na místě třetím , a třetí místo pro Filipa Sajlera, který zaznamenal v konečném pořadí českého mistrovství příčku čtvrtou.

Ve skupině A se sešlo celkem 7 jezdců. První závodní jízdu ovládl náš Marek Rybníček s náskokem 0,3 sekundy na domácího Wiedenhofena. Ve druhé jízdě však zpomalil, díky korekci smyku, který ho vyháněl z trati a ztratil na Wiedenhofera v součtu 0,6 sekundy. Wiedenhofer tedy první(2:47,503), 2. Marek Rybníček (2:48,411), 3. František Chaloupka (2:51,914). Marek Rybníček si prvním místem v rámci českého “mistráku” vyjel celkové  vítězství ve skupině A.

Závodní sezóna 2013 je tedy u konce, jsme šťastní, že jsme tuto sezónu přežili bez velkých karambolů, jak tomu bylo v posledních dvou letech, auta i jezdci jsou celí a tak se těšíme na jaro, na novou závodní sezónu.

Děkujeme za podporu všem našim fanouškům a partnerům, těšíme na Vás v nové závodní sezóně 2014.

Publikováno v Aktuality autorem / 29. září 2013 / Žádné komentáře »

Comments are closed.