Násedlovice a Rechberg 2012 – těžké víkendy pro Evolution Racing Prague

Evolution Racing Team v Násedlovicích

O předposledním dubnovém víkendu 21. a 22.4. se Evolution Racing Team v plné sestavě zúčastnil pokračování MMČR v Moravských Násedlovicích, které hostily český “mistrák” poprvé. Tento závod zajišťoval stejně jako Brněnský Drak pořadatelský tým LM Berg Cupu, který zvládl celý závodní víkend na jedničku.

Jezdce provázelo po celý víkend nepříjemné chladné počasí. Místní technická trať dlouhá 2210m přivítala vice jak stovku závodních strojů.

Ve skupině N se sešlo celkem 5 jezdců, kteří si nechtěli nic darovat a již první sobotní  závodní jízda ukázala vyrovnanost startovního pole. S mírným náskokem obsadil první místo Oskar Beneš, za ním Martin Jerman, Gabriela Sajlerová, Dominika Benešová a Filip Sajler.

Do druhé jízdy již nenastoupil O. Beneš pro poruchu a ve druhé jízdě se o možnost pódiového umístění připravila i Gabriela Sajlerová, která havarovala. Konečné pořadí: 1. Martin Jerman(součet časů:2:14,64, 2. Dominka Benešová (2:15,52), 3. Filip Sajler( 2:18,54)

V nedělním závodě se pořadí na stupních vítězů pozměnilo takto: 1. D. Benešová(2:15,06), 2. Martin Jerman(2:16,15), 3. Filip Sajler(2:18,05)

A hned následující víkend 28. a 29.4. se závodní serial MM ČR a FIA ME přesunul do rakouského Rechbergu a s ním také Evolution Racing Team

Evolution Racing Team ve složení Martin Jerman a Gabriela Sajlerová, se o tomto víkendu zúčastnili druhého podniku ME v rakouském Rechbergu Filip Sajler pro pracovní vytížení nestartoval. Tento závod přiláká každý rok více jak 200 závodních jezdců a nespočetné několika tisícové publikum fanoušků této disciplíny.

Jezdce přivítalo na této krásné, rychlé trati o délce 5500m přímo tropické počasí, kdy teploty přesahovaly 25 stupňů celsia.

Ve skupině N se sešlo celkem 19 jezdců. Taková konkurence se jen tak opravdu nevidí. V rámci bodování do ME se na prvním místě usadil Dušan Borkovič, 2. Oskar Beneš, 3. R. Bicciato,…. 10. Martin Jerman, 11. Gabriela Sajlerová.

V rámci bodování do MMČR obsadil Martin Jerman 4. a Gabriela Sajlerová 5. místo.

Publikováno v Aktuality autorem / 7. května 2012 / Žádné komentáře »

Comments are closed.