Po náročném Německu, stříbro z Francie a zlatý úspěch ze Švýcarska pro LIQUI MOLY RACING TEAM

O posledním červencovém víkendu se jezdci LMRT v kompletní sestavě představili  v německém Glasbachu, kde se poprvé jelo v rámci FIA Mistrovství Evropy a bodovalo se zde i do českého Mezinárodního mistrovství ČR.

Tato nádherná trať je tou nejmodernější a nejbezpečnější v Evropě, dvojitá svodidla po celé délce trati, kamery na trati či světelná signalizace místo klasických vlajek. Organizace během celého víkendu na jedničku a komfortní  depo pro jezdce samozřejmostí jen vysoké teploty po celý víkend daly všem jezdcům hodně zabrat.

Sobota byla klasicky vyhrazena tréninkovým jízdám, neděle pak jízdám závodním. První závodní jízda se jela na celkem mokré trati díky nočnímu dešti.  Většina jezdců zvolila suché pneumatiky a všichni doufali že trať bude osychat.  Druhá jízda se už jela na zcela suché trati a volba pro první závodní jízdu rozhodla o finálním pořadí.

Skupinu N vyhrál Tomislav Muhvič, následován Jirkou Losem a Oskarem Benešem. Na bramborové pozici skončil náš Martin Jerman, který zaspal v první jízdě a druhou jízdou již nemohl ztrátu na první tři jezdce dohnat. Pátá dojela Gabriela Sajlerová, na šestém místě skončil Filip Sajler, oba zaznamenali dobrý výkon, ale konkurence byla opět o kus dál.

Ve skupině A se také tvrdě bojovalo, první skončil bezkonkurenčně jedoucí Lukáš Vojáček, druhý dojel Jaroslav Malý, třetí Marek Rybníček, ale bojovalo se do posledních jízd a každý milimetr trati byl důležitý.

Po 14-ti dnech pokračoval seriál FIA ME ve francouzském Mont Dore. Sem se vydal pouze Martin Jerman sbírat body do celkového hodnocení ME za skvělé stříbrné umístění.

Ve skupině N se sešlo 5 vozů a tak se jelo za plné body. Martin Jerman dojel za Jirkou Losem na pěkném druhém místě.

O týden později, tedy tento víkend se všichni závodníci přesunuli do švýcarského Saint Ursanne.  Na závodníky čekala nejrychlejší, nejnebezpečnější a nejstarší  vrchařská trať v rámci seriálu ME FIA automobilových závodů do vrchu.  Martin Jerman rozjetý z minulých závodů svedl boj s jinak suverénním Jirkou Losem a vyhrál po náročných nedělních třech závodních jízdách  skupinu N před Jirkou Losem a vedoucím závodníkem ME Tomislavem Muhvičem, tímto výsledkem se probojoval na pátou pozici celkového hodnocení ME kategorie 1.

2013 EUROPEAN HILL-CLIMB CHAMPIONSHIP již  31.8. pokračuje seriál FIA ME ve Slovinsku, v Ilirské Bytrici.

Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu Liqui Moly Racing Team
Publikováno v Aktuality autorem / 25. srpna 2013 / Žádné komentáře »

Comments are closed.