Stříbro a bronz pro Evolution Racing ze švýcarského St. Ursanne

O tomto víkendu se přesunul evropský šampionát ME v závodech do vrchu do Saint Ursanne, jedná se o jednu z nejrychlejších tratí, která je známá svou nebezpečností. V lesních úsecích totiž velice šetří svodidly. I proto na letošní ročník odmítli otevřeně účast jezdci formulových vozů, a to i proto, že v posledních letech tu tragicky zemřeli dva jezdci.

Startovní pole bylo přesto velice bohaté, včetně formulových vozů, obsazených převážně domácími jezdci.

Celý víkend panovalo opravdové letní počasí, teploty přesahovaly 35°C , což byly těžké podmínky jak pro jezdce, tak pro jejich závodní techniku. Sobota byla vyhrazena třem tréninkovým jízdám, neděle pak třem závodním, z nichž je jedna škrtala. Sobotní tréninky ovládl domácí jezdec Toni  Büeler, bývalý jezdec DTM, na svém Mitsubishi lancer Evo X, za ním Gabriela Sajlerová, Martin Jerman, Jiří Los, Ludger Dreyfürst.

Neděle byla vyhrazena závodním jízdám, tentokrát rozhodla hned ta první, protože se jela ještě za celkem příjemného počasí a tak závodní vozy měly ještě k dispozici stoprocentní výkon. Což se nedalo říci o dvou jízdách následujících, kdy teploty dosahovaly 40°C. Na prvním místě se s vteřinovým náskokem usadil švýcarský jezdec, následován Martinem Jermanem, za ním Gabriela Sajlerová, následována jiřím Losem a němcem Dreyfürstem. Ve druhé, ani třetí jízdě už se pořadí nezměnilo.

  1. Toni Büeler , Mitsubishi Lancer EVO X – součet jízd 4:39.27
  2. Martin Jerman, Mitsubishi Lancer EVO X- 4:44.42
  3. Gabriela Sajlerová, Mitsubishi Lancer EVO X – 4:47.91
  4. Jiří Los, Mitsubishi Lancer EVO IX – 4:49.05
  5. Ludger Dreyfürst, Mitsubishi Lancer EVO – 5:19.51

Mistrovství Evropy se přesouvá již tento víkend do slovinské Illirské Bitrici.

Publikováno v Aktuality autorem / 31. srpna 2011 / Žádné komentáře »

Comments are closed.