Težký, ale krásný víkend na Ecce Homo Šternberk

Evolution Racing Team na Ecce Homo

O prvním červnovém víkendu se klání Mistrovství Evropy v automobilových závodech do vrchu přesunulo do moravského Šternberku. Na trati s více jak stoletou tradicí se sešlo něco málo přes 150  jezdců. Po oba dva dny se přes nepříznivou předpověď počasí jelo na zcela suché závodní trati, takže žádné překvapení se nekonalo.

Ve skupině N se sešla velká konkurence v podobě 12 závodních vozů a to především značky Mitsubishi. Na trati dlouhé 7800m se daly tedy očekávat krásné souboje.

Sobota byla jako vždy v rámci ME věnována tréninkových jízdám, neděle pak jízdám závodním. Již v tréninkových jízdách se jezdci Evolution Racing začali potýkat s technickými problémy, Gabriela Sajlerová nedokončila první tréninkovou jízdu kvůli poruše na benzínové pumpě a celou neděli docházelo k přehřívání teploty vody, Martin Jerman měnil v sobotu převodovku, v neděli mu odešla spojka a následně se zjistilo, že povolený setrvačník zničil klikovou hřídel motoru. A aby to nebylo nikomu z týmu líto, Filip Sajler si celý víkend stěžoval na nedostatek výkonu, když byla nakonec zjištěna porucha na turbu a tím se Martin a Filip vyřadili z bojů o čelní umístění.

V závodních jízdách se vedení ujal Dušan Borkovič, následován Oskarem Benešem a jeho dcerou Dominikou, dále pak následovali Peter Jureňa, T. Muhvič, Gabriela Sajlerová, Jiří Los, Martin Jerman, Filip Sajler. Takto tedy bylo pořadí v započítávání bodů do ME, v MČR se Gabriela posunula na třetí bodovanou příčku a připsala si aspoň tyto cenné body pro bodování do domácího šampionátu.

Průběžné pořadí MČR:

  1. Oskar Beneš 120b
  2. Martin Jerman 96,5b
  3. Dominika Benešová 87b
  4. Gabriela Sajlerová 77b
  5. Filip Sajler 60b
  6. Jiří Los 37b

Seriál pokračuje 21.července 2012 na Dobšinském kopci a to poprvé v rámci Mistrovství Evropy.

Reportáže k náhledu:

ČT 4 Sport

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10156507129-automobilovy-sport/212471290650005-mm-cr-automobilu-do-vrchu-2012-sternberk/

Peter Jureňa –  Mistr Evropy a legenda vrchů

Publikováno v Aktuality, Fotogalerie, Multimedia autorem / 25. června 2012 / Žádné komentáře »

Comments are closed.