Velká premiéra FIA ME slovenská Dobšina

Evolution Racing Prague na slovenské Dobšiné

O předposledním červencovém víkendu se jezdci  a fanoušci  motorsportu přesunuli do slovenské Dobšiné, kde pokračoval seriál ME v automobilových závodech do vrchu. Dobšiná poprvé v historii hostila seriál ME a zhostila se tohoto úkolu náramně dobře, výborně připravené depo pro jezdce i jejich doprovody.

Evolution Racing Team dorazil klasicky v plné sestavě, Martin Jerman, Gabriela Sajlerová a Filip Sajler, všichni na vozech Mitsubishi Lancer EVO.  Na krásné, rychlé trati o délce 6 810m se ve skupině N sešla velká konkurence v podobě 10 “velkých  N”.

Sobota byla tradičně vyhrazena dvěma tréninkových jízdám.

Hned první trénink se odjel na mokru a předpověď naznačovala, že proprší celý víkend. Na druhý trénink se již počasí umoudřilo a dovolilo odjet na suchu.

Nedělní závodní jízdy se odjeli obě na suchu a vedení se ujal místní matador Peter Jureňa, který potvrdil znalost tratě i v druhé jízdě a zaslouženě si dojel pro první místo. Za ním se strhla rvačka o umístění na předních příčkách. Druhé místo si vyjel Oskar Beneš, následován místním Tomášem Odřejem, čtvrté místo si zaslouženě vyjela dvěma vyrovnanými jízdami Gabriela Sajlerová, následována slovákem Majerčákem. Martin Jerman nakonec v souboji se svou dcerou dojel na 6.příčce před Dušanem Borkovičem. Za zkušeným Jiřím Losem  dojel Filip Sajler, který byl konečně velmi spokojen s novým nastavením vozu a s výkonem, který mu v minulých závodech chyběl. Dominika Benešová závod nedokončila.

Výsledné pořadí:

  1. Peter Jureňa  -součet jízd 6:01,05
  2. Oskar Beneš – 6:03,74
  3. Tomáš Ondřej – 6:04,35
  4. Gabriela Sajlerová – 6:08,99
  5. Vlastimil Majerčák  – 6.09,41
  6. Martin Jerman – 6:09,88
  7. Dušan Borkovič – 6:10,34
  8. Jiří Los – 6:17,79
  9. Filip Sajler 6:22,71
Publikováno v Aktuality autorem / 30. srpna 2012 / Žádné komentáře »

Comments are closed.